SIIN ON SULLE KERGE ÜLEVAADE, MILLISEID AINEID SISALDAVAD PALJUD TEISED TOOTED, AGA MIDA MEIE TOOTED EI SISALDA! SIIS ON SUL KERGEM MÕISTA, MIKS NEID AINEID SINU KEHA EI VAJA..

DermOrganic tooted on 100% VEGAN – EI TESTITA LOOMADEL – EI SISALDA SÄILITUSAINEID- EI SISALDA VÄRVAINEID – SULFAADI- JA GLUTEENIVABA – EI SISALDA LOODUSLIKKE EGA KEEMILISI SOOLASID


EI SISALDA DEA-d (See on viskoosne vedelik ja seda kasutatakse vahutamisainena vannitoodetes nagu šampoonid ja käteseebid ning kosmeetikatoodetes emulgaatorina. 2012. aastal lisati DEA kantserogeensete ehk vähki tekitavate ainete nimistusse.).

EI SISALDA MEA-d ( samuti kasutatakse toodetes vahustamisvahendina. Kemikaalide klassifitseerimise ja märgistamise ülemaailmselt harmoneeritud süsteem (GHS) on rahvusvaheliselt kokkulepitud standard, mida haldab ÜRO, on klassifitseerinud ka MEA inimesele ohtlikuks ja kahju tekitavaks aineks.

EI SISALDA VÄRVAINEID

EI SISALDA PARABEENE – Parabeenid on kosmeetikatoodete ja farmaatsiatoodete laialdaselt kasutatavate säilitusainete klass. Neid ühendeid ja nende sooli kasutatakse peamiselt nende bakteritsiidsete ja fungitsiidsete omaduste jaoks. Kõik kaubanduslikult kasutatavad parabeenid on sünteetiliselt toodetud, kuigi mõned on identsed looduses leiduvate omadustega. Neid toodetakse para-hüdroksübensoehappe esterdamisega sobiva alkoholiga nagu metanool, etanool või n-propanool. Normaalse nahaga inimestel on parabeenid enamasti ärritavad ja mitte sensibiliseerivad. Parabeenid võivad siiski põhjustada nahaärritust ja kontaktdermatiiti ning rosaatseaid parabeeni allergiat põdevatel isikutel. Uuringud näitavad, et nahale kantud metüülparabeen võib reageerida UVB-ga, mis suurendab naha vananemist, nahavähki ja DNA kahjustusi. (Materjal uuringute kohta Wikipedia).

EI SISALDA PROPYLENE GLYCOL-i

EHK PG-d. Kosmeetikas, ravimites ja toidus leiduv pehmendav ja emulgeeriv propüleenglükool (PG) on saanud kahtlase au, et teda nimetatakse Ameerika kontaktdermatiidi seltskonna allergeeniks aastaks 2018. Kontakt, süsteemne ja ärritav nahareaktsioon on olnud dokumenteeritud PG, mis on muutunud üha tavalisemaks koostisosaks. Propüleenglükool on sama vaieldav, kuna see on üldlevinud, sest see toimib nii nõrga sensibilisaatorina kui ärritavana.


Scroll to Top